Ulaşım Sektörü

Karayolları:

Kade Plaka Tanıma Sistemi: Karayolları üzerinde, stratejik noktalara konumlandırılacak plaka tanıma sistemi ile, seyir halindeki araçların plakalarının özel bir veritabanına kaydedilmesi mümkündür.Kade-PTS OTOYOL modülü, yüksek hızda seyreden trafik için özel olarak geliştirilmiş, sistemde kullanılan donanım özel olarak seçilmiştir. Kade-PTS yapılan testlerde Türkiye’deki en başarılı plaka tanıma sistemi olduğunu kanıtlamıştır. Detaylı bilgi için V-ALPR Plaka Tanıma Sistemi sayfasına gidiniz.

Hız Tespit Sistemi: Plaka tanıma sistemini baz olarak kullanan yeni nesil hız tespit sistemi, konvansiyonel sistemlerin aksine çok kısıtlı bir alanda hız ölçümü yerine, ortalama hız ölçerek, ortalama hız aşımı durumlarda otomatik cezai işlem uygulayarak, sürücülerin sürekli belli bir hızın altında kalmasını sağlar. Hız tespit sistemi, Tüneller, Viyadükler, Stratejik Öneme Sahip Bölgeler ve Kaza riski bulunduran bölgeler için ideal bir uygulamadır. Detaylı bilgi için lütfen İş geliştirme departmanımız ile iletişime geçiniz.

Akıllı Video Analiz: Karayolları uygulamaları için özel olarak geliştirilen Akıllı Video Analiz sistemi ile, otoyol boyunca tam kontrol, farkındalık ve güvenlik sağlamak mümkündür. Müşteri ihtiyacına göre uyarlanabilen modüller ile kamera sistemine akıl ve haber verme yetisi katan Akıllı Video Analiz Sistemi ile aşağıdaki uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür:

Duran Araç Tespiti: Kamera görüş açılarında duraklama yapan araçların tespit edilmesi,

Şüpheli Hız Tespiti: Kamera görüş açılarında fazla hızlı veya fazla yavaş giden araçların tespit edilmesi,

Yaya Tespiti: Tünel, viyadük gibi yayaların bulunmasının beklenmediği alanlarda Yayaların tespit edilmesi,

Hayvan, Hayvan Sürüsü Tespiti: Kamera görüş açısındaki, trafiğe tehdit oluşturabilecek hayvanların tespit edilmesi

Şüpheli/Vip Araç Takibi: İşaretlenen aracın, ardışık kameralarda otomatik olarak takip edilip, sürekli monitörde kalmasını sağlamak Uygulamalar ile ilgili detaylı bilgi için lütfen V-Watch Akıllı Video Analizi sayfasını ziyaret ediniz.

V-Count Araç Sayma: Standard güvenlik kameralarından aynı anda 3 şeritte araç sayma işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Geçen araçların sayısı %90 doğruluk oranı ile anlık, saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak raporlanabilir. Araç sayım özelliği dışında trafik sıkışıklığı ve trafiğin ortalama akış hızı ile ilgili de anlık veriler alınabilir. Kavşaklara yerleştirilecek olan araç sayma sistemi ile, ışık önünde bekleyen araç kuyruğunun uzunluğu, ortalama bekleme süresi gibi verilere de ulaşılabilir. Detaylı bilgi için lütfen V-Count Araç Sayma Sistemi sayfasını ziyaret ediniz.

 

Havayolları:

Ulusal güvenlik açısından en üst seviyede stratejik öneme sahip olan Havalimanları için Kade’nin güvenlik arttırıcı görüntü işleme temelli çözümleri bulunmaktadır. Havalimanı’nın her noktasını kontrolde güvenlik personeline esneklik ve maksimum kontrol sağlayan ürünlerimiz aşağıdaki gibidir:

Kade Plaka Tanıma Sistemi:Havaalanına ve otoparklara giriş – çıkış yapan araçların plakalarını ve resimlerini, saat – tarih bilgisiyle birlikte kaydeder. Detaylı bilgi için lütfen V-ALPR Plaka Tanıma Sistemi sayfasını ziyaret ediniz.

IP-CCTV Sistemleri: Havaalanlarında bulunan yüksek güvenlik önlemlerini, yüksek kalitede bir kapalı devre kamera sistemi ile tamamlamak çok büyük önem taşır. Kullanılacak olan kameraların, kişi teşhisini kolaylaştırma amacıyla Megapixel çözünürlüğe sahip olması gerekmektedir. Kade, en son teknoloji IP kamera sistemleri ile birlikte, Video Yönetim Yazılımı’nı sunmaktadır. IP – CCTV sistemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Akıllı Video Analiz: En küçük havaalanında bile kapalı devre kamera sistemleri yüzlerce kameradan oluşmakta, dolayısıyla operatörlerin ilgilenmesi gereken çok fazla monitör olmaktadır. Akıllı video analiz sistemleri, havaalanı güvenlik personeline destek verme amacıyla Kade tarafından özel olarak geliştirilmiştir.

İzinsiz Giriş Tespiti: Havaalanı sınırlarına yerleştirilen kameralar ile, dışarıdan alan içerisine izinsiz bir şekilde giriş yapmaya çalışan veya sınır çitlerine yaklaşan kişi/araçları otomatik olarak tespit edip operatörleri uyarır.

Duran Araç Tespiti: Tanımlanmış sürelerin üzerinde veya yasaklı bölgelerde duraklama yapan araçları tespit edip operatörleri uyarır.

Kişi Yoğunluk Analizi: Havaalanı içerisinde kişi trafiği yoğunluk haritası çıkarır.

 

Demiryolları:

Demiryolları, hızlı tren hatları yapılan yatırımlar ve stratejik açıdan anayurt güvenliği için büyük önem teşkil etmektedir. Özellikle kritik tünel ve köprülerde, sinyalizasyon sistemleri ile entegre çalışabilecek, akıllı video analiz özelliği ile desteklenen IP-CCTV sistemleri zorunlu hale gelmiştir.

IP – CCTV Sistemleri: Gar ve istasyonlarda alınan güvenlik önlemlerini, yüksek kalitede bir kapalı devre kamera sistemi ile tamamlamak çok büyük önem taşır. Kullanılacak olan kameraların, kişi teşhisini kolaylaştırma amacıyla Megapixel çözünürlüğe sahip olması gerekmektedir. Kade, en son teknoloji IP kamera sistemleri ile birlikte, Video Yönetim Yazılımı’nı sunmaktadır. IP – CCTV sistemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Akıllı Video Analiz: Akıllı video analiz sistemleri, demiryolları güvenlik personeline destek verme amacıyla Kade tarafından özel olarak geliştirilmiştir.

İzinsiz Giriş Tespiti: Stratejik olarak önem taşıyan tünel ve köprülere yerleştirilen kameralar ile, demiryollarına yaklaşan kişi/araçları otomatik olarak tespit edip operatörleri uyarır.

Demiryolu Üzerinde Yabancı Cisim Tespiti: Kritik bölgelere yerleştirilen kameralar ile raylar üzerindeki yabancı cisimlerin tespiti sağlanır, makinist ve merkezi birimlere otomatik uyarı gönderilir. Ör: Heyelan tespiti, araç tespiti, hayvan sürüsü tespiti

 

Denizyolları:

Denizyolları ve limanlar bir ülkenin ticaretinde ve anayurt güvenliğinde büyük önem taşır. Bu tesislerin karadan ve denizden gelecek tehditlere karşı korunması büyük önem taşır. Limanların güvenliğini arttırmak için Kade, aşağıdaki çözümleri sunmaktadır:

Kade Plaka Tanıma Sistemi:Limanlara ve otoparklara giriş – çıkış yapan araçların plakalarını ve resimlerini, saat – tarih bilgisiyle birlikte kaydeder. Detaylı bilgi için lütfen V-ALPR Plaka Tanıma Sistemi sayfasını ziyaret ediniz.

Akıllı Video Analiz: Limanlara karadan ve denizden gelebilecek tehditlere karşı video akıllı video analiz sistemleri büyük önem teşkil etmektedir. Limanı çevreleyen sınırlara yerleştirilecek kameralar ile, liman dışından içerisine izinsiz bir şekilde girmeye çalışan kişiler otomatik olarak tespit edilip, yetkili kişiler uyarılır. İzinsiz giriş tespiti hakkında detaylı bilgi için lütfen Akıllı Video Analiz sistemi sayfamızı ziyaret ediniz.