IP - CCTV Kayıt ve İzleme Sistemleri

CCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır. Mağazalar hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek, asılsız kaza iddialarına karşı kanıt toplamak ve birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV sistemlerinden yararlanmaktadır. İmalatçılar, hükümetler, hastaneler ve üniversiteler ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak ve bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır. Korunma ve güvenlik alanındaki faydaları dikkate değerdir.
 
KADE, kullanıcılarına en son özelliklerle donatılmış, 3. parti görüntü işleme yazılımlarıyla tam uyumlu IP kameralar kullanarak IP-CCTV çözümleri sunuyor. Hâlihazırda bulunan altyapıya uyarlanabilen, markadan bağımsız olarak her çeşit IP kamerayla kurulabilen sistem, her türlü bütçe yelpazesindeki projeler için uygundur. Sistemle birlikte sunulan KADE CCTV yazılımı sayesinde kullanıcı tarafından kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Çok fonksiyonlu bu yazılım sayesinde kendi izleme senaryolarınızı oluşturabilir, harita üzerinde gözetleme noktalarını işaretleyebilir, alarm sisteminizi kurabilir ve dilediğiniz görüntü işleme ürününü (gişe ve kapılarda yoğunluk analizi, hırsızlık alarmı, sahipsiz çanta alarmı, izinsiz park alarmı, hareket algılama vb.) tam uyumlulukla kullanabilirsiniz.


Tek Kampus (Lokal kayıt / izleme)
 
Tek bir merkezde kurulan kamera ve kayıt sistemleri
 
Genellikle tek izleme noktasından oluşan, küçük / orta boy depo, fabrika, site vb. kampüsler için uygun olan, video izleme ve kayıt işleminin yerel noktada yapıldığı kurulumdur.
 

Çoklu Kampus (Lokal Kayıt, Merkezi İzleme)
 
 
Çok sayıda kamera ile farklı noktalarda kurulacak yapılar için uygundur (Ör: birden fazla fabrikanın, süpermarketin izleme ve kayıt işlemi). Bu tarz kurulumlarda yüksek kalitedeki görüntü yerel sunucularda kaydedilir, Internet akışını etkilemeyecek kadar verimli sıkıştırılmış görüntü ise merkez noktaya iletilerek canlı yayın verilir. Daha sonra lokaldeki sunuculardan yüksek kaliteli görüntülere ulaşılabilinir.
 

Çoklu Kampus (Merkezi Kayıt / İzleme)
 
 
 
Kamera sayısının az olduğu, lokalde kaydetmenin mümkün olmadığı, çok kampüslü kurulumlar için uygundur (Ör: cadde ve sokak izlenmesi). Bu tarz uygulamada, bütün kampüslerdeki görüntüler aynı anda merkez sunucuya ulaşır. Canlı izleme ve kaydetme işlemi merkezden yapılır.

Entegrasyon ve Eski Sistemleri Güncelleme Hizmetleri:
 
 
Analog kameralarla kurulu olan CCTV sisteminizi KADE IP-CCTV çözümü ile güncelleyebilirsiniz. Emekliye ayıracağınız kameralarınızı yeni nesil, IP tabanlı, gerekirse megapiksel seviyesinde kameralar ile değiştirebilir, mevcut analog kameralarınızı ise video serverlar sayesinde dijital yapıyla bütünleyebilirsiniz.